Що таке SMM простими словами, хто такий SMM-менеджер та чим він займається

Що таке SMM та хто такий SMM-менеджер Професії

Добрий день, шановні друзі! Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке SMM та хто такий SMM-менеджер

Ця професія пов’язана із соціальними мережами. За статистикою, 60,5% всіх людей на планеті були їх активними користувачами у 2023 році. Ба більше, соціальні мережі є одним із найпопулярніших засобів залучення клієнтів. Впевнений, майже кожен із вас підписаний хоча б на одну сторінку в Instagram, де пропонуються ті чи інші товари.

Отже, пропоную дізнатися більше про SMM і те, як воно пов’язане із заробітком в соціальних мережах.

Що таке SMM та навіщо воно потрібне

Абревіатура SMM розшифровується як social media marketing і перекладається як маркетинг у соціальних мережах.

Вікіпедія дає визначення SMM як комплексу заходів, які направлені на використання соціальних мереж як каналів просування бізнесу та компаній.

Кажучи простими словами, SMM — це робота по просуванню сторінок компаній та брендів у соціальних мережах. 

Метою цієї діяльності є активний приріст підписників та підвищення довіри до бренду, що конвертується у збільшення продажів і отримання більшого прибутку. Також компанії часто розвивають бізнес-сторінки, щоб підвищити лояльність цільової аудиторії (ЦА), заявити про себе на широку аудиторію, сформулювати більш тісний зв’язок з користувачами тощо.

Кому потрібне SMM

  • брендам і компаніям, які хочуть розширити свою онлайн-присутність і залучити нових користувачів;
  • інтернет-магазинам, що продають товари;
  • особам, які пропонують різні послуги й шукають клієнтів;
  • засобам масової інформації та розважальним сайтам для залучення нових читачів.

Хто такий SMM-менеджер

SMM-менеджер — це людина, що займається просуванням сторінок у соціальних мережах.

Під цим визначенням мається на увазі дещо складніша робота, аніж ставити лайки під постами або робити селфі в Інстаграм. Зазвичай таким спеціалістам доводиться мати справу з аналітикою та рекламними інструментами у більшості популярних соціальних мереж і месенджерів.

Обов’язки SMM-менеджера

Як тільки з’явилась професія SMM-менеджера, такі фахівці здебільшого займались розкруткою груп та сторінок у соціальних мережах. Їх головним завданням було залучення якомога більшою кількості підписників. Але робити це треба було, дотримуючись усіх правил SMM. Якщо використовувались такі методи, як накрутка підписників, це могло привести до санкцій, в тому числі й повному блокуванню групи або сторінки.

Сьогодні обов’язки SMM-менеджера значно ширші. Серед них наступні:

  • розробка стратегії просування бренду в соціальних мережах;
  • створення контент-плану;
  • ведення сторінок у соцмережах, публікація постів;
  • взаємодія з аудиторією;
  • управління репутацією бренду;
  • ведення й аналіз статистики просування сторінок;
  • іноді — налаштування та запуск реклами у соціальних мережах.
Читайте також:  Хто такий таргетолог простими словами, що він робить та які у нього обов’язки

SMM-спеціалісти можуть працювати з інфлюенсерами — відомими блогерами, які за певну плату рекомендуватимуть товари або послуги компанії своїй аудиторії. А за умови високої завантаженості, SMM-ники іноді делегують деякі задачі іншим фахівцям: наприклад, написання текстів — копірайтерам, налаштування та запуск реклами у соцмережах — таргетологам.

З якими соціальними мережами доводиться працювати SMM-фахівцю

Зазвичай SMM-спеціалісти просувають акаунти компаній одразу в кількох соціальних мережах. Але можуть бути винятки, коли, наприклад, майстер манікюру фокусується лише на просуванні робочих сторінок в Instagram або Facebook, оскільки навряд знайде свою цільову аудиторію в LinkedIn чи Twitter. 

Тому продовжуючи говорити на тему, що таке SMM та хто такий SMM-менеджер, хочу коротко згадати найбільш популярні соціальні мережі, з якими зазвичай доводиться мати справу таким фахівцям.

1. Facebook

Згідно зі сайтом Statista, станом на жовтень 2023 року Facebook був найбільш популярною соціальною мережею у світі з активною аудиторією понад 3 мільярдів користувачів на місяць. Ця соціальна мережа є обов’язковою для більшості компаній, брендів, ЗМІ, інтернет-магазинів та навіть людей, які надають якісь послуги.

2. Instagram

Instagram є кращим рішенням для просування сторінок інтернет-магазинів, оскільки люди часто обирають товари для себе на цьому майданчику. Ця соціальна мережа підійде також для просування робочих сторінок фахівців, які надають послуги.

3. TikTok

Особливість TikTok у його форматі коротких відео, що у свій час було причиною різкого зростання популярності цього майданчику. Бренди зазвичай використовують TikTok, щоб за допомогою таких відео зацікавити цільову аудиторію, познайомити ближче з власними товарами та послугами, або надати корисну інформацію.

4. Telegram 

Станом на серпень 2023 року Телеграм є найбільш популярним джерелом інформації в Україні. Ним користується 71% українців для того, щоб дізнатися новини. Перевага розвитку у цьому майданчику в тому, що тут комунікація відбувається з найбільш релевантною аудиторією.

5. X (колишній Twitter)

Просування профілю в X (Twitter) є особливо актуальним для компаній, які орієнтовані на західні ринки. Для бізнесу, орієнтованого виключно на український ринок, ця соціальна мережа не є обов’язковою.

6. LinkedIn

LinkedIn є професійною соціальною мережею. Тут люди діляться усім, що стосується роботи, кар’єри, професійного росту. Цей майданчик є найбільш ефективним для просування сторінок B2B-компаній, тобто тих, що співпрацюють з іншими бізнесами. Також я рекомендую мати сторінку у цій соціальній мережі усім компаніям, які пропонують релевантні для аудиторії LinkedIn продукти: наприклад, курси, програми для контролю над відпрацьованим часом тощо.

Читайте також:  Що таке набір тексту за гроші вдома та скільки можна заробити на цій роботі

Основні напрями професії

Після того, як я розповів, що таке SMM та хто такий SMM-менеджер, хотів би коротко пройтись по основних напрямах професії.

Серед них наступні:

  1. SMM-менеджер соціальних мереж бізнесу. Займається веденням соцмереж бізнес-сторінок компаній.
  2. SMM-менеджер соціальних мереж персонального бренду. Займається веденням робочих профілів у соцмережах людей, які пропонують будь-які послуги.
  3. SMM-таргетолог. Окрім виконання своїх прямих обов’язків, знає як налаштувати платну таргетовану рекламу в соціальних мережах, а також створює рекламні креативи й короткі рекламні тексти з закликом до певних дій.
  4. SMM-аутрічер. Шукає інфлюенсерів з релевантною цільовою аудиторією для конкретного бізнесу, домовляються з ними про партнерство.
  5. SMM-копірайтер. Додатково пише тексти для постів у соціальних мережах.
  6. SMM-менеджер в інтернет-магазині. Створює привабливий графічний контент, красиво презентує товари інтернет-магазину, допомагає залучити клієнтів і підвищити продажі.
  7. SMM-стратег. Досліджує ринок, конкурентів, визначає цільову аудиторію, формує бюджети на просування, визначає показники ефективності й слідкує за їх дотриманням.
  8. SMM-менеджер, що здатен налаштовувати чат-боти. Створює автоматизовану воронку продажів із кількох кроків, які проходить користувач в месенджері для здійснення покупки.

Кому підійде професія

Ніяких обмежень для цієї професії немає. Спробувати себе у SMM може майже кожна творча людина, яка є активним користувачем соціальних мереж, смартфонів і комп’ютерів. Додатковим плюсом будуть грамотність та навички написання текстів. За умови докладання певних зусиль і бажання постійно навчатися, стати SMM-фахівцем цілком реально, незалежно від віку, статі та навіть попереднього досвіду роботи.

З власного невеликого досвіду в SMM зазначу, що для цієї професії вкрай важливо любити соціальні мережі та цікавитися ними. Якщо ви навіть як користувач намагаєтесь їх уникати, шукайте себе в інших професіях.

Які навички потрібні SMM-спеціалісту

Для SMM-менеджера важливо завжди бути в курсі останніх новин та тенденцій в індустрії SMM. Також обов’язково треба вміти користуватися SMM-інструментами, а також бути обізнаним про передові продукти.

Які навички необхідні SMM-спеціалісту:

  • захоплення соціальними мережами й знання особливостей кожної з них;
  • грамотність та навички написання текстів;
  • вміння правильно підбирати фотографії до постів;
  • базові знання графічних редакторів;
  • вміння залучати підписників, уникаючи методів накрутки й прямої покупки;
  • знання стосовно розробки стратегій контент-просування;
  • вміння створювати контент-плани;
  • в ідеалі — вміння налаштовувати таргетовану рекламу;
  • вміння спілкуватися із замовниками й адекватно сприймати критику;
  • бажано — знання англійської або іншої іноземної мови;
  • допитливість;
  • посидючість, відповідальність, дисциплінованість;
  • постійна тяга до нових знань.

Плюси та мінуси роботи SMM-фахівцем

Після того, як ви вже знаєте, що таке SMM та хто такий SMM-менеджер, пропоную дізнатися більше про переваги й недоліки цієї професії.

Читайте також:  Хто такий контент-менеджер, чим він займається та які у нього обов’язки

Плюси

  • професія має досить високий попит — на сайтах для пошуку роботи часто є вакансії для SMM-спеціалістів;
  • можливість працювати як вдома, так і в офісі;
  • професію не дуже складно опанувати;
  • можливість вести одразу кілька проєктів на фрилансі;
  • ця робота сприяє творчій реалізації.

Мінуси

  • професія не підійде тим, хто не любить соціальні мережі;
  • малорухлива робота з часто ненормованим графіком, яка потребує весь час сидіти за комп’ютером та смартфоном;
  • не всі роботодавці повною мірою розуміють обов’язки SMM-спеціалістів, в результаті чого можуть пропонувати нижчу за ринкову заробітну плату;
  • доводиться мати справу з великим обсягом даних і постійно складати звіти;
  • робота вимагає вміння адекватно реагувати на негативні, а іноді навіть образливі, коментарі користувачів.

Скільки заробляє SMM-менеджер

Назвати точну суму, скільки заробляє SMM-менеджер, досить складно. На рівень оплати впливають декілька факторів:

  • тип зайнятості — фриланс, неповний робочий день, повний робочий день;
  • рівень кваліфікації фахівця;
  • досвід і наявність кейсів;
  • вимоги компанії та завдання, які ставляться співробітнику.

Згідно з даними сайту Work.ua, на момент написання цієї статті середня зарплата SMM-менеджера в Україні складає 20 тисяч гривень на місяць. Ця статистика є не на 100% точною, оскільки вона враховує лише вакансії за останні 3 місяці, де роботодавці одразу вказують заробітну плату (а так вони роблять далеко не завжди).

Приблизно такі ж дані наводить портал Ua.Jooble.org — на момент створення цієї статті це 21,4 тисячі гривень на місяць.

За умови повної зайнятості, початківці можуть розраховувати на заробітну плату в районі від 200$ до 500$, у той час, як справжні експерти з досвідом від 5 років — від 1500$ і більше.

Підбиваємо підсумки

У цьому матеріалі я постарався простими словами розповісти, що таке SMM та хто такий SMM-менеджер. Ця професія підійде для старту кар’єри або тим людям, які бажають швидко змінити рід діяльності. У наступній статті я розповім про шлях SMM-фахівця.

Чи варто працювати SMM-менеджером? Моя відповідь — так, якщо ви дійсно любите соціальні мережі та готові постійно навчатися. Це цікава робота, яка дає можливість для прояву власної творчості й розвитку. До того ж досвідчені фахівці заробляють досить непогані гроші.

Сподіваюсь, що вам було все зрозуміло. Але якщо у вас виникають питання стосовно цього матеріалу — ставте їх у коментарях до цієї публікації. Діліться власним досвідом роботи SMM-менеджером, пропонуйте зауваження та доповнення до статті.

А я з вами прощаюсь до наступного разу. Бувайте здорові й мирного неба!

 

Головне зображення: Unsplash

Якщо вам сподобалась стаття, не забудьте поділитися нею з друзями у соціальних мережах

Олег є засновником і автором сайту YakZarobyty.com. Він цікавиться різними професіями, має досвід роботи контент-райтером, контент-менеджером та лінкбілдером.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
YakZarobyty.com
Залишити коментар