Як стати SMM-менеджером з нуля: покрокова інструкція для початківців

Як стати SMM-менеджером з нуля Поради

Добрий день, шановні друзі! Минулого разу я розповідав вам про SMM та все, що пов’язано з цією професією. Сьогодні пропоную продовжити цю тему та дізнатися, як стати SMM-менеджером з нуля. Для зручності матеріал побудований у вигляді покрокової інструкції, завдяки чому читач матиме готовий та перевірений план дій на перший час.

Покрокове керівництво, як стати SMM-менеджером з нуля

Отже, ви вирішили стати SMM-менеджером. З чого почати? Багато хто радить здобувати вищу освіту у навчальних закладах, де є факультети журналістики, маркетингу або філології. Але на це треба десь років п’ять. Чи є у вас стільки часу? Якщо ви тільки закінчили школу й думаєте над подальшою професією, то скоріш за все так. Але тим, хто у більш солідному віці, треба дещо швидший шлях.

На щастя, він є. Опанувати професію можна, навіть не маючи вищої освіти. Але навчатися й закріплювати знання на практиці все ж доведеться. І ось які кроки для цього треба виконати.

1. Переконайтесь, що SMM вас дійсно цікавить

Перед тим як стати SMM-менеджером, треба остаточно вирішити для себе, що SMM — це саме те, чим ви прагнете займатися наступні кільканадцять років. Багато хто на самому початку недооцінює цю професію й думає, що тут треба лише ставити смайлики та публікувати смішні картинки й меми у соціальних мережах.

На практиці, SMM виявляється куди більш серйозним видом діяльності, де треба постійно навчатись і багато чого знати. Зіткнувшись з цією реальністю, багато початківців розчаровуються у професії й залишають її.

Саме тому я раджу переконатися, що ви дійсно хочете займатися SMM, та чітко розуміти, що собою являє цей вид діяльності, перш ніж починати навчання. В протилежному випадку, ви ризикуєте лише марно витратити час.

2. Ознайомтеся з основними визначеннями SMM

Що треба перш ніж шукати способи, як стати SMM-менеджером? Для початку треба хоча б мати уявлення, що це за професія і що треба буде робити. Тому почніть свій шлях у SMM зі знайомства з основних понять та визначень.

Читайте також:  Як зберегти бізнес під час війни: 5 порад від експертів Хаскі

Що треба на цьому етапі:

  • знати визначення SMM;
  • розуміти, для чого воно потрібно;
  • знати, які є соціальні мережі і їх особливості;
  • бути активним користувачем соціальних мереж;
  • розуміти, хоча б на елементарному рівні, як можна набирати підписників за допомогою платних і безплатних способів;
  • знати, які є сервіси для аналітики та планування контенту.

Також раджу хоча б на базовому рівні вміти користуватися графічними редакторами й програмами для монтажу відео.

3. Пройдіть навчання

Щоб стати кваліфікованим SMM-менеджером, треба обов’язково пройти навчання. Ви можете пробувати набувати знань самостійно або записатися на платні курси. 

Який варіант краще обрати? Якщо ви вмієте самостійно шукати необхідну й дійсно цінну інформацію, можете спробувати навчатись без курсів. І хоча самостійне навчання SMM безплатне, у такого способу є кілька вагомих недоліків. По-перше, це займе багато часу. По-друге, треба вміти відокремлювати корисну інформацію від шкідливої. А по-третє, не у всіх вистачить самодисципліни, вільного часу й наснаги для того, щоб отримати необхідні знання самостійно.

Після проходження курсів можна отримати мінімальні знання з SMM за короткий проміжок часу. Так, це може бути недешевим задоволенням, але все ж таки раджу звернути увагу на цей спосіб, якщо самостійно навчатись не виходить. Але обирати курси теж треба правильно: уникайте пропозицій, де обіцяють шалений заробіток одразу після проходження навчання.

За великим рахунком, більшості роботодавців все одно, де ви навчались. Для них важливішим є те, що ви знаєте та який досвід маєте. Іноді можна влаштуватись на роботу навіть без проходження курсів, а вже на місці отримати необхідні знання. Проте хоча б якесь мінімальне уявлення про SMM у вас все одно повинно бути.

4. Пробуйте шукати першу роботу

Знайти першу роботу SMM-менеджеру не завжди легко, але цілком реально. На початку кар’єри не варто розраховувати на великі зарплати, особливо якщо вас будуть навчати з нуля вже безпосередньо на робочому місці.

Як на мене, найбільш дієвими способами знайти перше місце роботи для SMM-ника є сайти для пошуку роботи, провідні канали у Telegram і групи в соцмережах. Можна також пробувати брати перші проєкти на біржах фрилансу, але новачкам не завжди легко знайти замовника з адекватною оплатою.

В одній з наступних статей я наведу перелік сайтів, де SMM-спеціаліст може шукати роботу.

Читайте також:  Де шукати роботу копірайтеру: найкращі біржі та сайти для копірайтерів (30+)

5. Продовжуйте бути голодними до знань

Отже, ви вже знаєте, як стати SMM-менеджером з нуля, і вже нібито стали їм. Що далі? А далі не забувайте працювати над собою, набувати досвіду, розширювати коло знань. Читайте книжки з маркетингу, підпишіться на відомих українських та закордонних SMM-фахівців, слідкуйте за трендами, відвідуйте конференції, дивіться вебінари. 

Тільки завжди відчуваючи спрагу до знань, можна продовжувати рости як фахівець та підійматися кар’єрними сходинками.

6. Шукайте більш серйозну роботу або переходьте на фриланс

Після того, як ви здобудете достатньо знань та досвіду, ви можете замислитись про зміну місця роботи, щоб заробляти більше й реалізувати свої вміння на практиці. Звісно, якщо у вашій першій компанії є можливість кар’єрного зросту, то це питання відпадає саме по собі. Але, на жаль, далеко не завжди роботодавці готові підвищувати заробітну плату працівникам, навіть якщо вони стали більш досвідченими.

Друга можлива опція — спробувати фриланс. Так, шукати клієнтів самостійно не завжди легко, але в цьому випадку SMM-менеджер сам собі хазяїн. Він планує свій робочий день самостійно та навіть може одночасно вести кілька проєктів. А якщо добре володіє іноземними мовами, може співпрацювати із закордонними замовниками та отримувати більше.

Серед недоліків такого типу зайнятості відзначу відсутність повноцінної обідньої перерви, лікарняних, оплачуваних відпусток. До того ж на фрилансі у вас нерідко може бути ненормований робочий день, особливо за наявності кількох клієнтів.

7. Намагайтеся постійно оновлювати портфоліо

Портфоліо є візитною карткою SMM-фахівця. В ньому зібрані кращі кейси, які демонструються потенційним роботодавцям або замовникам на фрилансі для підтвердження кваліфікації. Намагайтесь за можливості завжди оновлювати портфоліо, адже клієнти завжди віддають перевагу спеціалістам, що вже мають чимало успішних кейсів та із власного досвіду знають, як просувати сторінки брендів у соціальних мережах. 

Кілька порад початківцям

І хоча ви вже маєте покроковий план, як стати SMM-менеджером з нуля, вважаю, що вам не завадить кілька порад від досвідчених фахівців початківцям. Ці поради допоможуть полегшити процес переходу до цієї професії й уникнути помилок на початку шляху.

1. Забудьте про SMM, якщо не любите соціальні мережі

Із власного невеликого досвіду в SMM можу сказати, що для цієї професії дуже важливо любити соціальні мережі та проводити там чимало часу. 

Особисто мені це не до вподоби, а тому навіть примітивні завдання з SMM на кшталт планування постів в Instagram були для мене справжньою каторгою. Саме через нелюбов до соціальних мереж я швидко відмовився від подальших спроб зв’язати свою подальшу кар’єру з цим напрямом діяльності — і як показав час, це було правильним рішенням.

Читайте також:  Де шукати роботу SMM-менеджеру: найкращі сайти для пошуку проєктів (30+)

Можливо, досвід з мого життя дозволить комусь зекономити дорогоцінний час та одразу обрати те, що йому буде до вподоби.

2. Пробуйте здобувати перший досвід з SMM на власних акаунтах

Якщо все ж таки ви вирішили, що SMM — це ваше покликання у житті, і вам конче необхідні хоч якісь кейси для подальшого працевлаштування, раджу пробувати просувати власні акаунти у соціальних мережах. Це добра нагода відточити теоретичні знання, набуті в процесі навчання, а також отримати перший практичний досвід. 

Навіть незначні успішні результати вигідно виокремлять вас серед конкурентів-початківців та підвищать шанси на працевлаштування.

3. Не забувайте вдосконалювати додаткові навички

Окрім просування сторінок у соціальних мережах, SMM-менеджер повинен мати додаткові, не менш важливі навички. Не зайвим буде навчитися SMM-копірайтингу, тобто писати тексти для постів у соціальних мережах, а також попрактикуватися у створенні сторіс та рілз.

Для сучасного SMM-менеджера вкрай важливими навичками є навіть створення й обробка фотоконтенту. А якщо ви ще зможете самостійно налаштовувати таргетовану рекламу без допомоги відповідного фахівця, це суттєво підвищить вашу цінність на ринку.

4. Слідкуйте за трендами в SMM

Як і в будь-якій іншій діджитал-професії, в SMM важливо слідкувати за трендами. Соціальні мережі постійно вдосконалюють власні алгоритми, з’являються нові можливості, а якісь методи просування (наприклад, накрутка підписників) перестають бути ефективними. 

Найчастіше про останні тренди в індустрії SMM можна дізнатися із відповідних сторінок у Facebook або каналів у Telegram. Про це більш детально поговоримо в одному з наступних матеріалів.

Підбиваємо підсумки

Тепер ви маєте покрокову інструкцію, як стати SMM-менеджером з нуля в Україні. І хоча на перший погляд здається, що це досить проста професія, на справі виявляється, що ця робота є набагато серйознішою. Але опанувати професію цілком реально, особливо якщо цього дуже хотіти, прикладати багато зусиль і постійно працювати над собою.

Сподіваюсь, що ця стаття була для вас корисною. Проте якщо у вас виникли питання, ставте їх у коментарях. Також пропонуйте доповнення й зауваження до матеріалу, діліться власним досвідом роботи SMM-менеджером.

А я буду з вами прощатись. На все добре, бережіть себе і будьте здорові!

 

Головне зображення: Unsplash

Якщо вам сподобалась стаття, не забудьте поділитися нею з друзями у соціальних мережах

Олег є засновником і автором сайту YakZarobyty.com. Він цікавиться різними професіями, має досвід роботи контент-райтером, контент-менеджером та лінкбілдером.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 1 з 5 )
YakZarobyty.com
Залишити коментар