Що таке набір тексту за гроші вдома та скільки можна заробити на цій роботі

Що таке набір тексту за гроші вдома Професії

Добрий день, шановні друзі! Якщо ви цікавитесь фрилансом, то напевне хоча б раз бачили таку вакансію, як набір тексту за гроші. Сьогодні я вам детально розповім, що це за робота, скільки на ній можна заробити та на що треба звертати увагу при пошуку вакансій.

Набір тексту за гроші — що це за робота

Набір тексту — це робота, на якій треба переносити в електронний вигляд інформацію з різних джерел. Головним завданням є передрук тексту таким чином, щоб він повною мірою зберіг свій зміст, вигляд, формат тощо.

Відповідно, наборщик тексту — це людина, яка передруковує тексти. У більшості випадків набір тексту виконується фахівцем віддалено (тобто вдома). При цьому людина може співпрацювати одразу з декількома замовниками на фрилансі.

Щоб стати наборщиком тексту, не треба мати спеціальних знань. Це досить проста монотонна робота. Але вона має низький попит, погано оплачується та має ще кілька не дуже приємних особливостей.

Звідки необхідно передруковувати тексти

На перший погляд здається, що набір тексту вдома — вкрай легка робота. Адже немає нічого складного у тому, щоб передрукувати текст з паперу чи зображення у документ на комп’ютері.

Але насправді це не зовсім так. Іноді людині, яка передруковує тексти досить складно зрозуміти деякі символи, літери чи навіть цілі слова і речення у першоджерелах. Розгляньмо детальніше, звідки найчастіше доводиться передруковувати тексти та які найбільш характерні особливості таких першоджерел.

1. Рукописні тексти

Не дивлячись на стрімкий розвиток технологій, деяким людям досі зручніше писати від руки. Але іноді з різних причин виникає необхідність розмножити такі документи. Зазвичай друк тексту за гроші з рукописних першоджерел є найскладнішим завданням з усіх можливих, тому що далеко не завжди можна зрозуміти, що написано на папері. При цьому такий варіант заробітку є найбільш прибутковим.

Пам’ятайте, що виконати набір тексту за гроші з рукописного першоджерела можна лише у тому випадку, якщо роботодавець фізично знаходиться в одному населеному пункті з вами. 

2. Відскановані документи

Набір тексту з фото, картинок чи відсканованих документів є найпростішим завданням серед інших, але і найменш прибутковим. Зазвичай скануються надруковані в книжках чи на папері матеріали, тому розібрати їх досить легко.

Для полегшення роботи можна використовувати програми на кшталт Adobe Reader, які спроможні розпізнавати відскановані документи. Далі робота буде полягати більше у вичитуванні отриманого результату та коригуванні помилок.

3. Аудіофайли

Набір тексту з аудіо називають транскрибацією. Її суть полягає у тому, що фахівцю необхідно прослухати аудіозапис та слово у слово відтворити його у текстовому документі. Якщо якість запису достатньо добра, а людина говорить чітко, то проблем з роботою зазвичай не виникає. Труднощі виникають лише у разі поганої якості аудіо.

4. Таблиці та формули

Іноді фахівцям доводиться передруковувати тексти з таблиць та набирати формули. У цьому випадку складність полягає у необхідності помістити інформацію у відповідні комірки. Першоджерелами можуть бути як рукописні, так і друковані матеріали, а для фахівця вкрай важливо знати принципи роботи у Microsoft Excel та Google Таблицях.

Читайте також:  Хто такий таргетолог простими словами, що він робить та які у нього обов’язки

Кому підійде набір тексту за гроші

Робота підійде будь-кому, хто здатен швидко друкувати на клавіатурі, на високому рівні знає граматику та бажає трохи заробити у вільний від основної діяльності час.

Найчастіше такий спосіб заробітку в інтернеті обирають:

  • студенти та старшокласники;
  • жінки, які перебувають у декретній відпустці;
  • фрилансери-початківці;
  • пенсіонери;
  • коректори;
  • офісні працівники.

Набір тексту вдома може стати фундаментом для подальшої роботи копірайтером чи рерайтером. Виконуючи замовлення на передрук тексту, людина вчиться дотримуватись вимог замовників із технічного завдання. Також вона тренує посидючість і увагу, здобуває навички оформлення документів, підвищує швидкість друку.

Що потрібно для початку роботи

Щоб заробляти гроші на цій роботі, фрилансеру необхідні:

  1. Техніка та швидкісний інтернет. Без комп’ютера чи ноутбука зі швидкісним інтернетом заробити не вийде.
  2. Посидючість. Набір тексту за гроші є досить монотонною роботою, тому треба уміти довго сидіти на одному місці. Якщо ви не здатні на це, то напевне така робота не для вас.
  3. Грамотність. Фахівець обов’язково повинен бути грамотним. Доволі часто доводиться вичитувати тексти на наявність помилок та знати, як їх виправити.
  4. Уважливість. Наборщику текстів іноді доводиться розбирати незрозумілий рукописний або погано відсканований друкований текст.
  5. Висока швидкість друку. Чим швидше друкуєте, тим швидше виконаєте роботу та більше заробите. Раджу перед початком роботи потренуватися друкувати у онлайн-тренажерах на кшталт Ratatype.
  6. Дисциплінованість. Усі роботи треба здавати у завчасно узгоджений термін. Навіть якщо за них недостатньо платять. Новачки цим правилом нерідко нехтують, тому з ними більше ніхто не бажає співпрацювати. Також ця робота насправді виявляється складнішою, аніж здається спочатку. Це треба враховувати перш ніж погоджуватись на співпрацю із замовником.

Скільки заробляє наборщик тексту

Точний місячний заробіток наборщика тексту назвати складно. На це впливає наявність замовлень, складність матеріалів, звідки доводиться передруковувати тексти, швидкість роботи працівника тощо.

Згідно з сервісом послуг Kabanchik.ua, на момент написання цієї статті ціна однієї передрукованої сторінки залежить від різновиду початкового матеріалу та становить:

  • 7 гривень — набір тексту з аудіо чи відео;
  • 15 гривень — друковані матеріали англійською мовою;
  • 16 гривень — передрук рукописних текстів;
  • 16 гривень — транскрибація та розшифровка інтерв’ю;
  • 20 гривень — діаграми та схеми;
  • 25 гривень — набір друкованого тексту з формулами.

Це лише приблизні розцінки, замовники на фрилансі можуть пропонувати вам нижчу чи трохи вищу оплату.

Як бачите, багато на такій роботі заробити не вдасться. Саме тому я раджу розглядати її лише як підробіток у вільний від основного роду діяльності час і зосередитися на більш прибуткових професіях.

Переваги та недоліки

Зараз поговоримо про переваги та недоліки набору тексту. Забігаючи наперед, попереджу, що недоліки у цієї роботи досить серйозні.

Переваги

  • легка робота, яка не потребує високої кваліфікації фахівця;
  • заробіток залежить від продуктивності;
  • цю роботу можна розглядувати як підробіток та працювати з будь-якої точки України та світу;
  • можливість в теорії згодом перейти у більш прибуткову нішу — наприклад, копірайтинг.

Недоліки

  • з кожним роком це все менш потрібна робота;
  • дуже багато пропозицій від шахраїв — знайти реальну вакансію дуже складно;
  • вкрай низька оплата праці, із-за чого набір тексту може розглядатися лише як підробіток;
  • у фахівців іноді виникають труднощі з розумінням рукописного тексту, погано відсканованих сторінок і аудіозаписів низької якості.

Обережно, шахраї!

Після того як ви дізнались, що таке набір тексту за гроші вдома, розглянемо детальніше головний недолік цього виду діяльності — шахрайство. Більше ніж 90% наявних в інтернеті вакансій є обманом. Цей спосіб шахрайства діє ще з 2000-х років і, на жаль, досі працює.

Чому так буває та чим користуються нечесні роботодавці? Річ у тім, що готових передруковувати тексти фахівців набагато більше, аніж потреби у їх послугах. Саме це вкупі із відсутністю необхідності здобувати спеціальну кваліфікацію для початку роботи наборщиком тексту негативно сприяє на рівень оплати праці. Цим активно користуються шахраї, пропонуючи початківцям високі гонорари за просту роботу (якої насправді навіть немає).

Читайте також:  Хто такий контент-менеджер, чим він займається та які у нього обов’язки

Як зазвичай працює схема обману:

  • зловмисники розміщують фейкові вакансії з надто високою оплатою праці у соціальних мережах, на сайтах для пошуку роботи, дошках оголошень та деяких біржах фрилансу;
  • довірливі новачки відгукуються на електрону пошту, вказану в оголошенні;
  • далі їм майже одразу надходять автоматично надісланні повідомлення з описом «вакансії» та проханням внести деяку суму грошей у якості «страхового внеску», який нібито повернеться після виконання першого завдання;
  • після того, як людина переказує гроші, більше не отримує ніякої відповіді, а усі наступні спроби зв’язатися з нечесним замовником закінчуються тим, що їй у відповідь знову приходять ті ж самі повідомлення з необхідністю внести «страховий внесок».

Пам’ятайте! Якщо вам пропонують внести «страховий внесок» перед початком роботи — це 100% обман. Ні в якому разі цього не робіть, тому що залишитесь і без грошей, і без замовлень.

Де шукати вакансії 

Сьогодні досить складно знати сайти, які платять за набір тексту. Причина цього полягає у тому, що з кожним днем така робота має все нижчий попит. До 24 лютого 2022 року для українців були доступні кілька спеціалізованих сайтів, де можна було брати замовлення на постійній основі без передоплати. Але вони російські й тому я про них не згадуватиму.

Проте ви можете спробувати пошукати замовлення на інших майданчиках, але я не гарантую, що ви знайдете бодай щось, крім шахраїв. Отже, шукати можна на/у:

  1. Біржах фрилансу. Тут є невеликий шанс знайти замовлення на набір тексту за гроші. Але деякі майданчики не мають опцію безпечної угоди, тому натрапити на шахраїв можна і там. Серед українських майданчиків згадаю про Freelancehunt, Freelance.ua, Kabanchik.ua і Weblancer.
  2. Сайтах для пошуку роботи. Тут також є шанс знайти роботодавця. Але перш ніж відгукуватися на вакансію, переконайтеся у тому, що компанія пройшла верифікацію на сайті (тобто надала усі необхідні документи та підтвердила свою законну діяльність). Найбільш популярні сайти для пошуку роботи в Україні — Work.ua, Rabota.ua, Jooble, Trud.com.
  3. Дошках оголошень. Зазвичай на дошках оголошень типу Olx і Besplatka можна знайти хіба що шахраїв. Але вам може пощастити й ви зустрінете на таких майданчиках справжніх замовників. До того ж на таких сайтах можна самостійно пропонувати свої послуги, перерахувавши свої навички та вміння.
  4. Соціальних мережах та месенджерах. У соцмережах також є високий ризик натрапити на шахраїв. Іноді у спеціалізованих групах бувають справжні замовники, проте вони пропонують вкрай низьку оплату праці.
  5. Видавництвах. Ви можете самостійно шукати видавництва в інтернеті чи у вашому місті та пропонувати їм свої послуги. Вірогідність, що вам запропонують роботу по привабливій ціні, вкрай низька. Але вам точно заплатять, якщо все ж таки наймуть.

Ознаки, що ви маєте справу з шахраями

Приклад підозрілого оголошення
Приклад підозрілого оголошення. Джерело: скріншот

Наостанок я хочу розповісти вам, як не стати жертвою шахраїв та перерахую ознаки, які свідчать, що ви маєте справу з нечесним роботодавцем.

1. Надто висока оплата праці

Нехтуйте пропозиціями з надто високою оплатою, тому що насправді набір тексту вдома коштує приблизно стільки, скільки вказано вище у цій статті. Якщо вам пропонують 30-40 тисяч гривень на місяць за досить легку роботу — це вже перша ознака, що перед вами, можливо, шахраї.

2. Однаковий текст оголошень у різних роботодавців

Нечесні роботодавці зазвичай навіть не редагують текст «вакансій», навіть якщо розміщують їх під різними обліковими записами.

Перевірити це можна таким чином: скопіюйте текст вакансії та вставте її у пошук Google. Якщо вам видасть ще багато результатів з однаковими оголошеннями від різних людей, то це свідчить про те, що вони, скоріш за все, від одних і тих самих шахраїв, які публікують їх під різними обліковими записами.

3. Миттєва відповідь «роботодавця» після відгуку на вакансію

Якщо вам приходить відповідь одразу після відгуку на вакансію, це може означати тільки одне — ви отримали автоматично надісланий шаблонний лист. Зазвичай його зміст у тому, що для початку роботи треба внести деяку суму «страхового внеску».

Читайте також:  Що таке рерайтинг простими словами, хто такий рерайтер та що він робить

4. Електронна адреса «роботодавця» на безплатному поштовому сервісі

Шахраї доволі часто публікують «вакансії» від імені уявних видавництв. Але як контактну інформацію вказують неофіційні електронні поштові скриньки, які були створені за допомогою Gmail, i.ua, Bigmir тощо.

Це одна з непрямих ознак шахраїв, адже електронні адреси на безплатних поштових скриньках можуть створювати цілком реальні роботодавці. Але шахраї рідко намагаються придумати зрозумілий логін та обмежуються набором символів типу «vydavnytsvo555@i.ua».

5. Відсутність реквізитів компанії на сайтах для пошуку роботи

Чесним роботодавцям нема чого приховувати, тому під час реєстрації на сайтах для пошуку роботи вони надають усі необхідні дані та реквізити для верифікації профілю. Такі компанії зазвичай маркуються галочкою біля назви. Якщо такої галочки немає, я б рекомендував уникати контактів з такими роботодавцями. Навіть у випадку, коли їхня діяльність цілком законна, але вони реєструються на сайтах для пошуку роботи під іншою назвою через власну політику конфіденційності. 

Також під час пошуку вакансій не полінуйтесь знайти відгуки про ту чи іншу компанію від людей, які там працювали. Досвід співробітників надасть повну картину стосовно того, чи варто довіряти роботодавцю.

6. Новий акаунт на сайті

Під час пошуку вакансій на біржах фрилансу та дошках оголошень, раджу вам ретельно перевіряти акаунти потенційних замовників. Відсутність будь-якої інформації у профілі та тільки-но створений обліковий запис є непрямими ознаками того, що ви маєте справу з шахраями. Але у цьому випадку бувають і винятки. Інколи людина просто не встигає чи лінується надати інформацію про себе.

7. Прохання заплатити страховий внесок

Про це я вже казав вище, але ще раз наголошу, що не треба нікому переказувати гроші як страховку. Навіть якщо вам клянуться їх повернути одразу після першого виконаного завдання.

Підбиваємо підсумки

У цій статті я намагався доступно розповісти вам, що таке набір тексту за гроші вдома та які у нього є підводні камені. Робота не потребує спеціальної кваліфікації, підходить для початку кар’єри на фрилансі та в теорії на ній може працювати майже кожний. Але на практиці цей спосіб заробітку навряд чи підійде тим, хто шукає основну роботу, через вкрай низьку оплату праці та малу кількість реальних пропозицій. До того ж часто можна зустріти «вакансії» від шахраїв, які нібито готові платити непогані гроші за дві-три години праці у день.

Чи варто ставати наборщиком тексту вдома? Вирішувати тільки вам. Але якщо ви все ж почнете, будьте вкрай пильними, щоб не натрапити на нечесних роботодавців. 

Від себе я лише можу порадити вам звернути увагу на більш прибуткові професії, пов’язані з текстами — копірайтинг та написання інформаційних текстів для сайтів (контент-райтинг). В одному з наступних матеріалів я детальніше розповім про них та про все, що з ним пов’язано. Або спробуйте сили в якомусь іншому напрямку. 

Сподіваюся, що вам все зрозуміло в цій статті. А якщо ні, ставте питання у коментарях. Також пропонуйте доповнення та зауваження до статті та розповідайте про свій досвід набору текстів вдома.

А я з вами прощаюся до наступного разу. На все добре, мирного неба та нехай щастить!

 

Головне зображення: Unsplash

Якщо вам сподобалась стаття, не забудьте поділитися нею з друзями у соціальних мережах

Олег є засновником і автором сайту YakZarobyty.com. Він цікавиться різними професіями, має досвід роботи контент-райтером, контент-менеджером та лінкбілдером.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
YakZarobyty.com
Залишити коментар