Де шукати роботу SMM-менеджеру: найкращі сайти для пошуку проєктів (30+)

Де шукати роботу SMM-менеджеру Поради

Добрий день, шановні друзі! У цьому матеріалі пропоную продовжити тему SMM та поговорити про те, де шукати роботу SMM-менеджеру. Я підготував перелік сайтів для пошуку разових проєктів і вакансій на повний день у сфері SMM. 

Отже, спробувати знайти роботу SMM-менеджеру можна на наступних майданчиках.

1. Сайти для пошуку роботи та дошки оголошень

Раджу починати пошук роботи у SMM зі спеціалізованих сайтів з вакансіями. Перевагою таких майданчиків є те, що реальні роботодавці на них зазвичай проходять верифікацію і мають відповідну позначку в профілі компанії. Саме тому ймовірність натрапити на шахраїв на сайтах для пошуку роботи є майже нульовою.

На віртуальних дошках оголошень також доволі часто можна зустріти окремі розділи з вакансіями. А це значить, що інколи є шанс знайти роботу у сфері SMM й на таких платформах. Проте будьте пильними, якщо вам пропонують внести яку-небудь страхову суму, що буцімто повернеться під час роботи — це шахрайські пропозиції.

Нижче наведу перелік сайтів, де шукати роботу SMM-менеджеру:

  • Work.ua — один із найбільших сайтів для пошуку роботи в Україні. Тут є чимало вакансій для SMM-фахівців.
  • Robota.ua — головний конкурент попереднього майданчика.
  • Dou.uaсайт з вакансіями для фахівців зі сфери IT. Інколи тут бувають вакансії для SMM-менеджерів під IT-проєкти.
  • Djinni.co — ще один сайт для пошуку роботи у сфері IT. У 2023 році 32% IT-фахівців знайшли роботу саме через цей сайт. Іноді також бувають вакансії для SMM-ників.
  • HappyMonday.ua — також більше орієнтований на IT-фахівців, проте іноді тут бувають пропозиції для SMM-спеціалістів.
  • Trud.com — агрегатор вакансій з різних майданчиків світу.
  • Cases.media — це соціальна мережа креативних індустрій. На цьому сайті є розділ із вакансіями для представників різних професій зі сфер IT, маркетинг та діджитал.
  • Olx.ua — найбільша в Україні віртуальна дошка оголошень. Тут є розділ із вакансіями та досить часто бувають пропозиції у сфері SMM.
  • Bon.ua (колишня Besplatka.ua) — ще одна відома віртуальна дошка оголошень України, де можна пробувати шукати вакансії для SMM-менеджерів.

2. LinkedIn

Окремо хочу розповісти про професійну соціальну мережу LinkedIn, яка стає дедалі більш популярною в Україні. Я на власному досвіді переконався, що більшість рекрутерів віддають їй перевагу при пошуку кандидатів, особливо коли мова йде про професії зі сфер IT, маркетинг і діджитал.

Ви можете пробувати самостійно шукати вакансії у LinkedIn. Але у більшості випадків буде достатньо тільки повністю заповнити власний профіль, вказати спеціалізацію та досвід роботи (якщо є). Зазвичай рекрутери самостійно знаходять кандидатів, у яких зацікавлені, та виходять на контакт.

Не даю 100% гарантії, що саме через LinkedIn ви знайдете роботу мрії у сфері SMM. Проте раджу про всяк випадок розглянути цей варіант.

3. Групи у соціальних мережах та месенджери

Спеціалізовані групи у соціальних мережах та канали у Telegram — ще одна опція, де шукати роботу SMM-менеджеру. Щоб знизити ймовірність натрапити на шахраїв у процесі пошуку разових проєктів або вакансій із постійною зайнятістю, раджу обирати лише ті сторінки й канали, в яких усі пропозиції перевіряються модераторами.

Читайте також:  Як стати SMM-менеджером з нуля: покрокова інструкція для початківців

Нижче залишу кілька груп у Facebook і каналів у Telegram, які підійдуть для працевлаштування у сфері SMM. 

Facebook

Telegram 

  • Крезюме Вакансії — канал із вакансіями в креативних індустріях. Тут також є пропозиції для SMM-менеджерів.
  • Looking for a job in marketing — тут є вакансії для різних фахівців у сфері маркетингу, у тому числі й для SMM-спеціалістів.
  • Вакансії SMM спеціалістів та фахівців — цей канал містить ті ж самі вакансії, що й попередній, але виключно для фахівців у сфері SMM.
  • Люди у Digital — вакансії для фахівців у сферах IT та діджитал.
  • SMM вакансії — канал, який містить вакансії виключно для SMM-менеджерів і регулярно оновлюється.
  • Ad Good as Hell | SMM PR Marketing — вакансії, курси, конференції та новини для фахівців у сфері маркетингу.
  • фх | вакансії smm — канал із вакансіями для SMM-менеджерів та таргетологів.
  • Робота | Україна | Вакансії | SMM — тут пропонують вакансії для SMM-менеджерів, таргетологів, графічних дизайнерів та інших digital-спеціалістів.
  • Вакансії в SMM сфері by @angevlas — ще один канал, який сфокусований переважно на вакансіях у SMM та пов’язаних із ним напрямків.
  • #DEFINITELYOVER: вакансії в SMM — канал по обміну вакансіями у світі SMM.
  • БЛІЦ — канал для піарників та маркетологів. Інколи тут публікують вакансії для копірайтерів, SMM-менеджерів й інших фахівців вищезгаданих напрямів.
  • Базу збирає вакансії — канал Олени Базу. Тут є вакансії по маркетингу, дизайну та фотографії.
  • Goodjob — канал із вакансіями для різних фахівців, у тому числі й SMM-менеджерів.
  • В стилі digital — вакансії зі світу діджитал. Тут є пропозиції для копірайтерів, SMM-фахівців, дизайнерів та інших спеціалістів.
Читайте також:  Де шукати роботу на фрилансі: найкращі біржі та сайти для фрилансерів (40+)

4. Біржі фрилансу

Якщо вам більш до вподоби працювати на фрилансі, тоді раджу пошук роботи у SMM розпочинати на біржах фрилансу. Зазвичай на таких майданчиках можна знайти разові проєкти, але іноді там бувають навіть пропозиції з постійною зайнятістю в ролі віддаленого співробітника.

Суттєвою перевагою бірж фрилансу є те, що вони виступають як посередники між замовниками та виконавцями. Тобто на таких майданчиках чимало пропозицій. До того ж більшість бірж фрилансу гарантує те, що виконавець отримає плату за роботу в разі її успішного виконання.

Серед недоліків — занадто низькі розцінки (особливо на українських сайтах) та необхідність купувати преміум-акаунт для повного доступу до завдань або віддавати певний відсоток від заробітку як комісію за користування біржею.

Нижче залишу перелік українських та закордонних фриланс-майданчиків, де шукати роботу SMM-менеджеру.

Українські біржі фрилансу

  • Freelancehunt — один із найбільших фриланс-майданчиків в Україні. Тут є робота для багатьох спеціалістів, у тому числі й у сфері SMM. Для доступу до всіх завдань треба купувати платну підписку, а вивести зароблені кошти можна на рахунок ФОП.
  • Freelance.ua — ще одна досить відома в Україні біржа фрилансу, де можна знайти роботу SMM-менеджеру. На безплатному тарифі можна відгукнутись лише на один проєкт на добу.
  • Weblancer.net — повноцінна біржа фрилансу, яка раніше була націлена на усі пострадянські країни. Тут також є чимало завдань у сфері SMM. Безплатно можна подавати до 50 відгуків на проєкти, а для збільшення цього ліміту треба купувати платну підписку.
  • Kabanchik.ua — це відомий український сайт, де можна пропонувати побутові послуги або виконувати замовлення на фрилансі. Майданчик підійде у тому числі й SMM-фахівцям. Проте для початку роботи потрібно проходити верифікацію шляхом надання сканів документів.

Зарубіжні майданчики

  • Upwork — бодай не найвідоміша біржа фрилансу світу. Тут є чимало українських замовників і виконавців, можна також співпрацювати з іноземними клієнтами. Завдань для SMM-менеджерів достатньо.
  • Fiverr — цей майданчик є свого роду маркетплейсом, де виконавець зазначає яку послугу за яку ціну готовий виконати. Якщо замовника влаштовує ця пропозиція серед чималої кількості інших, він оформлює замовлення. 
  • Freelancer.com — на цьому майданчику висока конкуренція. Повноцінно працювати тут вдасться лише за наявності платної підписки. Проте цей сайт популярний серед англомовної аудиторії, тому, як варіант, можна спробувати тут свої сили.
  • PeoplePerHour — ще один західний маркетплейс, де можуть заробляти SMM-фахівці.
  • Guru — ця біржа здебільшого для програмістів, але іноді тут є завдання й для спеціалістів у сфері SMM.
Читайте також:  Як стати копірайтером з нуля: покрокова інструкція для початківців

5. SMM-агенції

Ще одним варіантом, де шукати роботу SMM-менеджеру початкового рівня, є спеціалізовані SMM-агенції. Деякі з них готові брати людей без досвіду в ролі помічників SMM-фахівців, яким можна делегувати менш серйозні задачі. 

Нерідко такі агенції беруть людей, щоб навчити їх під себе. Платять зазвичай по низу ринку, але дають найцінніше — знання та досвід, які стануть у пригоді надалі.

Рекомендувати будь-які SMM-агенції я не буду, оскільки в них ніколи не працював. Проте ви можете самостійно знайти їх, використовуючи пошукову систему Google. Навіть якщо на сайті обраної вами агенції немає розділу із відкритими вакансіями, все одно можете спробувати відправити їм резюме та супроводжувальний лист, попередньо знайшовши контакти у відповідному розділі. Якщо ваш досвід зацікавить потенційного роботодавця, з високою долею ймовірності ви отримаєте відповідь.

6. Власні робочі акаунти у соціальних мережах

Ніщо не прорекламує SMM-фахівця краще, аніж його власні робочі канали у соціальних мережах. Це можна порівняти із вітриною у крамниці: якщо товари на ній здаватимуться відвідувачам досить цікавими, то з високою ймовірністю вони зайдуть всередину й, можливо, навіть щось куплять.

Наявність великої кількості підписників в Instagram або Facebook, активна аудиторія, креативний і змістовний контент можуть послужити сигналом для окремих компаній, що з вами варто спробувати співпрацю. Тому я раджу за можливістю намагатись просувати власні робочі сторінки у соціальних мережах — це однозначно допоможе знайти роботу SMM-менеджеру.

Бонус: рекомендації попередніх клієнтів

У пошуку постійної роботи або окремих проєктів у сфері SMM дуже добре допомагають рекомендації клієнтів, які вже скористались послугами фахівця й залишились задоволеними їх якістю. Тож до кожної роботи, навіть якщо ви працюєте на фрилансі, слід підходити з максимальним ентузіазмом.

У разі якщо клієнти залишились задоволені співпрацею, можете просити їх залишити невеличкий відгук про вас як фахівця, скажімо, на LinkedIn. Це значно підвищить ваші шанси на те, щоб знайти новий проєкт або постійну роботу в SMM.

Підбиваємо підсумки

Отже, тепер ви знаєте, де шукати роботу SMM-менеджеру та зможете використати наведені вище поради на практиці. Як бачите, існує чимало майданчиків, за допомогою яких можна працевлаштуватись. Сподіваюсь, що ця інформація буде для вас корисною. Пишіть у коментарях, за допомогою яких майданчиків шукали роботу.

А я на сьогодні з вами прощаюсь! Бажаю гарного дня, міцного здоров’я та мирного неба.

 

Головне зображення: Unsplash 

Якщо вам сподобалась стаття, не забудьте поділитися нею з друзями у соціальних мережах

Олег є засновником і автором сайту YakZarobyty.com. Він цікавиться різними професіями, має досвід роботи контент-райтером, контент-менеджером та лінкбілдером.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
YakZarobyty.com
Залишити коментар