Добрий день, шановні друзі! Якщо ви цікавитесь фрилансом, то напевне хоча б раз бачили таку вакансію, як набір тексту за гроші. Сьогодні я вам детально розповім, що це за робота, скільки на ній можна заробити та на що треба звертати увагу під час пошуку вакансій.
- Набір тексту за гроші— що це за робота
- Звідки необхідно передруковувати тексти
- 1. Рукописні матеріали
- 2. Відскановані документи
- 3. Аудіофайли та відеоматеріали
- 4. Таблиці та формули
- Наскільки актуальним є набір тексту за гроші
- Кому підійденабір тексту за гроші
- Що потрібно для початку роботи
- Скільки заробляє наборщик тексту
- Переваги та недоліки
- Переваги
- Недоліки
- Як не стати жертвою обману під час пошуку замовлень на набір тексту за гроші
- Чому так буває та чим користуються нечесні роботодавці
- Де шукати реальні вакансії
- Ознаки, що ви маєте справу з шахраями
- 1. Надто висока оплата праці
- 2. Новий акаунт на сайті
- 3. Прохання заплатити «страховий внесок»
- Підбиваємо підсумки
Набір тексту за гроші — що це за робота
Набір тексту — це робота, яка полягає у перенесенні інформації з різних джерел в електронний вигляд. Передрукований текст повинен повною мірою зберігати свій зміст, вигляд, формат першоджерела.
Відповідно, наборщик тексту — це людина, яка передруковує тексти. У більшості випадків така робота виконується віддалено (тобто вдома).
Звідки необхідно передруковувати тексти
Розгляньмо детальніше, звідки найчастіше доводиться передруковувати тексти та які найбільш характерні особливості першоджерел.
1. Рукописні матеріали
Іноді людям з різних причин потрібно перенести в електронний вигляд написані від руки тексти. Зазвичай друк тексту за гроші з рукописних першоджерел є найскладнішим завданням з усіх можливих, тому що далеко не завжди можна зрозуміти, що написано на папері (а іноді доводиться роздивлятися написаний від руки текст на фотографіях поганої якості).
2. Відскановані документи
Набір тексту з фото, картинок чи відсканованих документів є найпростішим завданням серед інших (якщо вам доводиться мати справу з друкованим текстом, а не рукописним), але і найменш прибутковим. Зазвичай скануються надруковані в книжках чи на папері матеріали, тому розібрати їх досить легко.
3. Аудіофайли та відеоматеріали
Набір тексту з аудіо називають транскрибацією. Її суть полягає у тому, що фахівцю необхідно прослухати аудіозапис та слово у слово відтворити його у текстовому документі. Якщо якість запису достатньо висока, а людина говорить чітко, то проблем з роботою зазвичай не виникає. Труднощі виникають лише у разі поганої якості аудіо.
Також попит має послуга розшифровки тексту з відео. Наприклад, комусь може буде потрібно відтворити «на електроному папері» якесь інтерв’ю, новинні матеріали тощо.
4. Таблиці та формули
Іноді фахівцям доводиться передруковувати тексти з таблиць та набирати формули. У цьому випадку складність полягає у необхідності помістити інформацію у відповідні комірки. Першоджерелами можуть бути як рукописні, так і друковані матеріали, а для фахівця вкрай важливо знати особливості роботи у Microsoft Excel та Google Таблицях.
Наскільки актуальним є набір тексту за гроші
Набір тексту вдома є досить застарілою роботою і з кожним роком має все менший попит. Проте знайти невеликі замовлення на передрук текстів чи розшифровку аудіо або відео можна й сьогодні.
Однією з причин, чому ця робота ймовірно зникне найближчим часом, є стрімкий розвиток технологій, в тому числі штучного інтелекту. Вже зараз ChatGPT здатен розпізнавати текст на зображеннях за допомогою технології оптичного розпізнавання символів (доказ на скриншоті нижче).
Але я спочатку не повірив штучному інтелекту на слово та вирішив перевірити його спроможності. Взяв фото не надто складного рукописного тексту в інтернеті, надав його ChatGPT… і він дійсно вірно розпізнав його за лічені секунди. Але вніс свої невеличкі корективи. Ось результат.
На мій особистий погляд, набір тексту за гроші повністю втратить свою актуальність у наступні кілька років через розвиток штучного інтелекту. Але поки ця професія все ще є актуальною.
Кому підійде набір тексту за гроші
Щоб стати наборщиком тексту, не треба мати спеціальних знань. У порівнянні з іншими видами діяльності, це досить проста монотонна робота. Але вона погано оплачується та має декілька не дуже приємних особливостей.
Робота підійде будь-кому, хто здатен швидко друкувати на клавіатурі, на високому рівні знає граматику та бажає трохи заробити у вільний від основної діяльності час.
Найчастіше такий спосіб заробітку в інтернеті обирають:
- студенти та старшокласники;
- жінки, які перебувають у декретній відпустці;
- фрилансери-початківці;
- пенсіонери;
- коректори;
- офісні працівники.
Набір тексту вдома може стати фундаментом для подальшої роботи копірайтером чи рерайтером. Виконуючи замовлення на передрук тексту, людина вчиться дотримуватись вимог замовників із технічного завдання. Також вона тренує посидючість і увагу, здобуває навички оформлення документів, підвищує швидкість друку.
Що потрібно для початку роботи
Щоб заробляти гроші на цій роботі, фрилансеру необхідні:
- Техніка та швидкісний інтернет. Без комп’ютера чи ноутбука зі швидкісним інтернетом заробити не вийде.
- Посидючість. Набір тексту за гроші є досить монотонною роботою, тому треба уміти довго сидіти на одному місці. Якщо ви не здатні на це, то напевне така робота не для вас.
- Грамотність. Фахівець обов’язково повинен бути грамотним. Доволі часто доводиться вичитувати тексти на наявність помилок та знати, як їх виправити.
- Уважливість. Наборщику текстів іноді доводиться розбирати незрозумілий рукописний або погано відсканований друкований текст.
- Висока швидкість друку. Чим швидше друкуєте, тим швидше виконаєте роботу та більше заробите. Раджу перед початком роботи потренуватися друкувати у онлайн-тренажерах на кшталт Ratatype.
- Дисциплінованість. Усі роботи треба здавати у завчасно узгоджений із замовником термін. Навіть якщо за них недостатньо платять. Новачки цим правилом нерідко нехтують, тому з ними більше ніхто не бажає співпрацювати. Також ця робота насправді виявляється складнішою, аніж здається спочатку. Це треба враховувати перш ніж погоджуватись на співпрацю із замовником.
Скільки заробляє наборщик тексту
Точний місячний заробіток наборщика тексту назвати складно. На це впливає наявність замовлень, складність матеріалів, звідки доводиться передруковувати тексти, швидкість роботи працівника тощо.
Згідно з сервісом послуг Kabanchik.ua, станом на листопад 2024 року ціна однієї передрукованої сторінки залежно від різновиду початкового матеріалу становить:
- 7 гривень — набір тексту з аудіо чи відео;
- 15 гривень — друковані матеріали англійською мовою;
- 16 гривень — передрук рукописних текстів;
- 16 гривень — транскрибація та розшифровка інтерв’ю;
- 20 гривень — діаграми та схеми;
- 25 гривень — набір друкованого тексту з формулами.
Це лише приблизні розцінки, замовники на фрилансі можуть пропонувати вам нижчу чи трохи вищу оплату.
Як бачите, багато на такій роботі заробити не вдасться. Саме тому я раджу розглядати її лише як підробіток у вільний від основного роду діяльності час і зосередитися на більш прибуткових професіях. Я вже розповідав, як заробити в інтернеті, та навів більш ніж 50 способів це зробити. Рекомендую до ознайомлення, якщо ви хочете стати фрилансером або знайти інші способи заробити.
Переваги та недоліки
Зараз поговоримо про переваги та недоліки набору тексту. Забігаючи наперед, попереджу, що недоліки у цієї роботи досить серйозні.
Переваги
- легка робота, яка не потребує високої кваліфікації фахівця;
- заробіток залежить від продуктивності;
- цю роботу можна розглядувати як підробіток та працювати з будь-якої точки України та світу;
- можливість в теорії згодом перейти у більш прибуткову нішу — наприклад, копірайтинг.
Недоліки
- з кожним роком це все менш потрібна робота — в найближчій перспективі її ймовірно замінить штучний інтелект;
- дуже багато пропозицій від шахраїв — знайти реальну вакансію вкрай складно;
- вкрай низька оплата праці, із-за чого набір тексту може розглядатися лише як підробіток;
- у фахівців іноді виникають труднощі з розумінням рукописного тексту, погано відсканованих сторінок і аудіозаписів низької якості.
Як не стати жертвою обману під час пошуку замовлень на набір тексту за гроші
Левова частина наявних в інтернеті вакансій, де пропонують передруковувати тексти за гроші, є обманом. Цей спосіб шахрайства діє ще з 2000-х років і, на жаль, досі працює.
Чому так буває та чим користуються нечесні роботодавці
Річ у тім, що готових передруковувати тексти фахівців набагато більше, аніж потреби у таких послугах. Саме це вкупі із відсутністю необхідності здобувати спеціальну кваліфікацію для початку роботи наборщиком тексту негативно сприяє на рівень оплати праці. Цим активно користуються шахраї, пропонуючи початківцям високі гонорари за просту роботу (якої насправді навіть немає).
Як зазвичай працює схема обману:
- зловмисники розміщують фейкові вакансії з надто високою оплатою праці у соціальних мережах, на сайтах для пошуку роботи, віртуальних дошках оголошень та деяких біржах фрилансу;
- довірливі новачки відгукуються на такі псевдовакансії;
- далі їм надходять повідомлення з описом «вакансії» та проханням внести деяку суму грошей у якості «страхового внеску», який нібито повернеться після виконання першого завдання;
- після того, як людина переказує гроші, вона більше не отримує ніякої відповіді, а усі наступні спроби зв’язатися з нечесним замовником зазвичай залишаються без відповіді. Також іноді вас можуть внести у чорний список.
Пам’ятайте! Якщо вам пропонують зробити «страховий внесок» перед початком роботи — це 100% обман. Ні в якому разі цього не робіть, тому що залишитесь і без грошей, і без замовлень.
Де шукати реальні вакансії
Одразу скажу, що у наведених нижче місцях пошуку пропозицій на передрук тексту та транскрибацію можуть також бути присутніми шахрайські «вакансії». Під час пошуку роботи треба бути пильними та вміти розпізнавати обман.
Ось перелік місць, де можна пробувати шукати завдання:
- Біржі фрилансу. Деякі майданчики не мають опцію безпечної угоди, тому натрапити на шахраїв можна і там. Проте на більшості сайтів така функція є, тому на біржах фрилансу найбільші шанси знайти реальні пропозиції. Серед українських майданчиків згадаю про Freelancehunt, Freelance.ua, Kabanchik.ua і Weblancer.
- Віртуальні дошки оголошень. На дошках оголошень типу Olx і Bon.ua можна знайти реальні пропозиції, але шанси натрапити на шахраїв, як на мене, дещо вищі. На таких сайтах також можна самостійно пропонувати послуги, перерахувавши власні навички та вміння.
- Видавництва. Ви можете самостійно шукати видавництва в інтернеті чи у вашому місті та пропонувати їм свої послуги. Вірогідність, що вам запропонують роботу з гідною оплатою, вкрай низька. Але вам точно заплатять, якщо все ж таки наймуть.
- Соціальні мережі та месенджери. Тут така ж сама ситуація, що й з віртуальними дошками оголошень.
Раджу також переглянути статтю про найкращі біржі та сайти для фрилансерів, де я навів перелік із більш ніж як 40 сайтів, де можна шукати роботу вільнонайманому працівнику. Цілком ймовірно, що на деяких з них будуть також пропозиції на передрук текстів.
Ознаки, що ви маєте справу з шахраями
Наостанок я хочу розповісти вам, як не стати жертвою шахраїв та перерахую ознаки, які свідчать, що ви маєте справу з нечесним роботодавцем.
1. Надто висока оплата праці
Нехтуйте пропозиціями з надто високою оплатою, тому що насправді набір тексту вдома коштує приблизно стільки, скільки вказано вище у цій статті. Якщо вам пропонують 30-40 тисяч гривень на місяць за досить легку роботу — це вже перша ознака, що ви ймовірно маєте справу з нечесними роботодавцями.
2. Новий акаунт на сайті
Під час пошуку вакансій на біржах фрилансу, віртуальних дошках оголошень та у соціальних мережах, раджу вам ретельно перевіряти акаунти потенційних замовників. Відсутність будь-якої інформації у профілі та тільки-но створений обліковий запис є непрямими ознаками того, що ви маєте справу з шахраями. Але у цьому випадку бувають і винятки. Інколи людина просто не встигає чи лінується надати інформацію про себе.
3. Прохання заплатити «страховий внесок»
Про це я вже казав вище, але ще раз наголошу, що не треба нікому переказувати гроші як страховку. Навіть якщо вам обіцяють їх повернути одразу після першого виконаного завдання.
Підбиваємо підсумки
У цій статті я намагався доступно розповісти вам, що таке набір тексту за гроші вдома та які у нього є підводні камені. Робота не потребує спеціальної кваліфікації, підходить для початку кар’єри на фрилансі та в теорії на ній може працювати майже кожний. Але на практиці цей спосіб заробітку навряд чи підійде тим, хто шукає основну роботу, через вкрай низьку оплату праці та малу кількість реальних пропозицій. До того ж часто можна зустріти «вакансії» від шахраїв, які нібито готові платити непогані гроші за дві-три години праці у день.
Чи варто ставати наборщиком тексту вдома? Вирішувати тільки вам, але я б не радив робити це основним способом заробітку, оскільки цілком ймовірно, що ця робота через кілька років буде повністю робитися штучним інтелектом. Якщо ви все ж почнете працювати, будьте вкрай пильними, щоб не натрапити на нечесних роботодавців.
Від себе я лише можу порадити вам звернути увагу на більш прибуткові професії, пов’язані з текстами — копірайтинг, написання інформаційних текстів для сайтів (контент-райтинг) та письмові переклади (якщо володієте іноземними мовами). Або спробуйте сили в якомусь іншому напрямку.
Сподіваюся, що вам все зрозуміло в цій статті. А якщо ні, ставте питання у коментарях. Також пропонуйте доповнення та зауваження до статті та розповідайте про свій досвід набору текстів вдома.
А я з вами прощаюся до наступного разу. На все добре, мирного неба та нехай щастить!
Головне зображення: Unsplash