Де шукати роботу копірайтеру: найкращі біржі та сайти для копірайтерів (30+)

Найкращі біржі та сайти для копірайтерів Поради

Добрий день, шановні друзі! Продовжую говорити про копірайтинг і все, що з ним пов’язано. Сьогодні хочу розповісти про пошук роботи для майстрів пера. Я зібрав до купи деякі біржі та сайти для копірайтерів, де можна заробити як новачкам, так і досвідченим авторам, а також уникнути шахраїв.

Отже, давайте зупинимося детальніше на майданчиках, де шукати роботу копірайтерам. 

1. Біржі копірайтингу та фрилансу

Біржі копірайтингу раніше були досить популярним місцем заробітку в інтернеті серед копірайтерів-початківців з України. Такі сайти являють собою зручні майданчики для взаємодії між замовником та виконавцем. Функціонують вони за принципом бірж фрилансу: клієнт залишає заявку, а копірайтер виконує завдання і відправляє готовий результат на перевірку. Якщо все добре, замовник отримує тексти, а виконавець — оплату за виконане завдання. 

Але майже всі популярні раніше в Україні біржі копірайтингу мають російське походження, тому більшість митців пера із нашої країни більше там не працюють. Проте, наразі є кілька українських бірж фрилансу та чимало закордонних майданчиків, де копірайтери й досі зможуть заробити гроші та знайти постійних замовників.

Нижче ви знайдете перелік таких сайтів.

Українські сайти для копірайтерів

  • Freelancehunt — найбільш популярна біржа фрилансу в Україні. Заробити тут можуть і копірайтери. Щоб отримати доступ до усіх завдань, треба купувати платну підписку. Вивести кошти можна на реквізити ФОП. Іноді тут з’являються вакансії на постійну віддалену роботу і пропозиції щодо праці в офісі.
  • Freelance.ua — конкурент попереднього майданчика. На безплатній основі надається можливість відгукнутися лише на один проєкт на добу. Це обмеження знімається тільки у разі оформлення платної підписки. Тут також бувають вакансії на постійну зайнятість в офісі або віддалено.
  • Weblancer — біржа фрилансу, де раніше працювали фахівці з багатьох пострадянських країн. Наразі переважна більшість виконавців та замовників — українці. На цьому майданчику можна подавати до 50 відгуків на проєкти безплатно, далі — тільки після покупки платної підписки.
  • Kabanchik.ua — відомий український сервіс замовлення послуг. Тут є робота для багатьох фахівців, у тому числі й для копірайтерів. Але для того щоб тут працювати, треба проходити верифікацію та надавати скани документів. Платних підписок немає, проте сервіс бере комісію за кожну проведену грошову транзакцію.

Зарубіжні майданчики

  • Upwork — це найвідоміша західна біржа фрилансу. Тут є багато роботи для англомовних копірайтерів. Але й іноді тут з’являються завдання на написання текстів українською мовою.
  • Freelancer.com — головний конкурент попереднього майданчика. На цьому сайті висока конкуренція, а подавати заявки на виконання завдань без обмежень можна лише за наявності платної підписки. Завдання для копірайтерів є, хоча і не в дуже великій кількості.
  • Fiverr — це досить популярна західна біржа мікропослуг. Її особливість у тому, що копірайтер може сам вказати, що і за яку суму напише. Замовники обирають серед численних заявок фрилансерів саме те, що їм більше підходить.
  • Freelancewritinggigs.com — майданчик, на якому розміщуються разові проєкти, вакансії з частковою та повною зайнятістю для вебрайтерів.
  • Guru.com — ще одна західна біржа фрилансу. Більшість пропозицій на цьому сайті для програмістів, але інколи трапляються замовлення і для фахівців, що працюють з текстами.
  • DotWriter — це магазин статей, де вебрайтери можуть заробляти непогані гроші за умови знання англійської мови на рівні Advanced. Для початку роботи на цьому майданчику треба пройти іспит у вигляді написання пробного твору.
  • Constant-content — ще один західний магазин статей. Для початку роботи треба здати тестове завдання на знання англійської мови й написати пробний текст. Головний недолік майданчика — вкрай висока комісія у 35% від кожної транзакції.
  • HubPages — це блогова платформа, для якої пишуть різні автори. Суть заробітку на цьому майданчику полягає у тому, що автор на безоплатній основі публікує статтю, а система автоматично додає до неї контекстні оголошення Google AdSense. Автор отримує прибуток кожного разу, коли відвідувачі натискають на оголошення на сторінці.
Читайте також:  Як зберегти бізнес під час війни: 5 порад від експертів Хаскі

Увага: російські сайти

Раніше деякі відомі сайти для копірайтерів були досить популярними серед українців. Але вони мають російське походження. Я раджу вам обходити їх стороною, оскільки попри російське вторгнення в Україну і все інше з чим пов’язане, з них наразі складно або майже неможливо вивести кошти на українські банківські карти.

В цей перелік віднесемо такі біржі та сайти для копірайтерів, як Etxt.biz, Advego.com, Text.ru, Miratext.ru, ContentMonster.ru, Kwork.ru, Copylancer.ru, TurboText.ru, Work-Zilla.com, Pchel.net, Fl.ru, Freelance.ru, Moguza.ru, Insolvo.com та інші. 

2. Соціальні мережі та месенджери

Досвідченим авторам я рекомендую шукати замовників у соціальних мережах та месенджерах. Клієнти зазвичай пропонують більшу оплату праці, ніж на біржах копірайтингу та фрилансу, і дають складніші завдання. До того ж через соцмережі та месенджери часто публікують вакансії з повною або частковою зайнятістю.

Але і ймовірність натрапити на шахраїв при пошуку роботи у такий спосіб значно вища. Щоб цього уникнути, раджу вам користуватися спеціалізованими сторінками у Facebook та каналами у Telegram, усі пропозиції в яких перевіряються модераторами.

Facebook

  • Робота для Креаторів – Copywriting, Design, SMM, PR, Video — українська група, у якій є вакансії й замовлення для усіх фахівців, які так чи інакше пов’язані з креативом. Дуже часто тут публікують пропозиції для копірайтерів. Усі оголошення перевіряються модераторами.
  • Робота Маркетинг / Реклама / Digital / SMM – Україна — ця група для усіх фахівців, чия діяльність пов’язана з маркетингом. Тут є чимало пропозицій для авторів текстів, а усі оголошення також перевіряються модераторами.
  • Фрилансери України — закрита група для українських фрилансерів з досить суворими правилами. Оголошення модеруються, тому ймовірність зустрічі з шахраями тут майже нульова.
  • Копірайтер, SMM та дизайнер Україна — відкрита група для копірайтерів, SMM-фахівців та дизайнерів з України. Серед пропозицій трапляються разові проєкти, пропозиції віддаленої роботи та повної зайнятості в офісі.
  • Пиши за гроші: вакансії копірайтерів, SMMників, журналістів, редакторів — у цій групі публікуються вакансії та пропозиції для одноразового співробітництва для усіх фахівців, які пишуть тексти. Крім цього, іноді тут бувають для SMM і PR-спеціалістів.
  • Фрилансер-копірайтер — спільнота для копірайтерів, які працюють на фрилансі. Окрім авторів текстів, тут також часто шукають SMM-фахівців.
Читайте також:  Де шукати роботу на фрилансі: найкращі біржі та сайти для фрилансерів (40+)

Telegram

  • Крезюме Вакансії — це один з найвідоміших українських каналів, де є вакансії для різних фахівців. Дуже часто тут трапляються пропозиції для авторів текстів.
  • БЛІЦ — канал для маркетологів та PR-фахівців. Тут є багато корисної інформації й вакансії, у тому числі для копірайтерів.
  • Ad Good as Hell | SMM PR Marketing Вакансії — цей канал для маркетологів, PR і SMM-спеціалістів. Але трапляються вакансії для копірайтерів. Крім цього, тут можна знайти рекламні кейси, новини зі світу маркетингу, конференції тощо.
  • В стилі digital — канал для фахівців у сфері digital. Тут є вакансії для SMM-спеціалістів, копірайтерів, дизайнерів та усіх, чия діяльність пов’язана з креативом.

3. Сайти для пошуку роботи та дошки оголошень

Продовжуючи розповідати про сайти для копірайтерів, хочу нагадати про можливість пошуку постійної офісної або віддаленої роботи та разових проєктів на сайтах для пошуку роботи й віртуальних дошках оголошень. 

Ймовірність зустріти шахраїв на таких майданчиках все ж таки є. Але на сайтах для пошуку роботи ви можете себе захистити, відправляючи резюме тільки тим роботодавцям, які пройшли верифікацію й мають відповідну позначку біля профілю. На віртуальних дошках оголошень ситуація дещо інакша: я раджу бути пильними й уникати будь-яких пропозицій, де прохають вносити «страхову суму» за доступ до завдань.

Ось деякі надійні сайти для пошуку роботи та віртуальні дошки оголошень:

  • Work.ua — найбільший сайт для пошуку роботи в Україні. Тут багато вакансій для копірайтерів від перевірених роботодавців.
  • Robota.ua — один з головних конкурентів попереднього майданчика.
  • Trud.com — це міжнародний агрегатор вакансій з різних сайтів. Тут зібрані пропозиції з різних майданчиків. 
  • Dou.ua — сайт для пошуку роботи, який підійде IT-фахівцям. Іноді на цьому ресурсі бувають вакансії для англомовних копірайтерів.
  • HappyMonday.ua — це платформа розвитку кар’єри, де є вакансії для різних фахівців. 
  • Bon.ua (колишня Besplatka.ua) — це безплатна віртуальна дошка оголошень. Іноді тут бувають пропозиції для авторів текстів.
  • Olx.ua — відома українська платформа онлайн-оголошень. 
Читайте також:  Як стати SMM-менеджером з нуля: покрокова інструкція для початківців

4. SEO-агенції

Ще одним місцем роботи для початківців та досвідчених авторів можуть стати SEO-агенції. Це компанії, які просувають сайти клієнтів у пошуковій видачі. Їм досить часто потрібні постійні копірайтери, які здібні писати багато й швидко.

Рекомендувати конкретні компанії я не буду, тому що ніколи не працював у SEO-агенціях. Але ви можете знайти їх самостійно за допомогою пошукової системи Google. Підберіть кілька компаній, відправте їм резюме та супроводжувальний лист, використовуючи вказані на сайті контакти. Якщо ви зможете зацікавити потенційного роботодавця, то не прийдеться довго очікувати відповідь.

5. Персональний сайт копірайтера

У кожного професійного копірайтера повинен бути власний сайт. Це стосується також фотографів, художників, дизайнерів та всіх інших фахівців, яким треба показувати потенційним замовникам приклади виконаних раніше робіт.

Якщо ви добре знайомі з пошуковою оптимізацією сайту, то можете самостійно підвищити його відвідуваність. В теорії це допоможе залучити нових клієнтів, які будуть зацікавлені у співпраці саме з вами. Завдяки цьому у вас з’явиться можливість самостійно вказувати ціну наданих послуг.

Створити власний сайт можна самостійно за допомогою CMS WordPress або конструкторів типу Wix. Також ви можете звернутися до досвідчених програмістів, які розроблять саме такий вебсайт, який вам потрібен. На сайті я раджу розповісти про себе як про фахівця, вказати контакти для зворотного зв’язку, додати сторінку з портфоліо, а також час від часу додавати нові тексти у блог.

Також я раджу скористатися платним хостингом, щоб обрати саме таке доменне ім’я, яке ви забажаєте. Погодьтеся, сайт з доменним ім’ям petropetrenko.com.ua виглядає більш солідно та формує більше довіри, аніж petropetrenko.wordpress.com.

Бонус: рекомендації замовників

Ніщо не в змозі надати більшої кількості щедрих замовників, аніж рекомендації людей, які вже з вами співпрацювали та були задоволені результатом. Тому я раджу підходити до кожного завдання з максимальним ентузіазмом та намагатися завжди тримати високу планку.

Висновок

У цій статті я розповів вам про кращі біржі та сайти для копірайтерів. Як бачимо, існує чимало місць, де можна працевлаштуватись на привабливих умовах. Сподіваюсь, ця добірка майданчиків була корисною. Поділиться нею з друзями у соціальних мережах: можливо, вона також стане їм у пригоді. 

В коментарях розповідайте, на яких майданчиках працювали та який у вас був досвід. А я прощаюсь з вами до наступного разу. Нехай щастить та будьте здорові!

 

Головне зображення: Unsplash

Якщо вам сподобалась стаття, не забудьте поділитися нею з друзями у соціальних мережах

Олег є засновником і автором сайту YakZarobyty.com. Він цікавиться різними професіями, має досвід роботи контент-райтером, контент-менеджером та лінкбілдером.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
YakZarobyty.com
Залишити коментар