Хто такий контент-менеджер, чим він займається та які у нього обов’язки

Хто такий контент-менеджер простими словами Професії

Добрий день, шановні друзі! У цьому матеріалі я постараюсь простими словами розповісти, хто такий контент-менеджер

Впевнений, що ви неодноразово чули про таких фахівців, але й досі мало хто розуміє, чим саме вони займаються. І дійсно, щодо цієї професії на ринку праці України ще не склалося остаточної думки: різні компанії по-різному бачать обов’язки контент-менеджерів. Про це детальніше поговоримо далі.

Хто такий контент-менеджер

Термін прийшов з англійської мови та в оригіналі виглядає як «content manager». Якщо перекласти дослівно, то це людина, яка управляє інформацією.

Вікіпедія дає визначення контент-менеджеру як спеціалісту, що керує процесами створення, розповсюдження та курування вмісту сайтів. Він повинен наповнювати веб-ресурс різною інформацією: текстовою, графічною та іншою. Але насправді такі фахівці можуть працювати над наповненням не лише вебсайтів, а й інших проєктів.

Кажучи простими словами, контент-менеджер — це людина, що відповідає за контент на проєкті, над яким працює. Це можуть бути сайти, профілі компаній або персон у соціальних мережах, Telegram-канали, канали на YouTube тощо. Контент-менеджер створює, редагує, публікує й актуалізує контент на довіреному йому майданчику.

Обов’язки контент-менеджера

Не буде перебільшенням сказати, що в очах роботодавців контент-менеджер — це універсальний солдат. Така думка формулюється навіть після швидкого перегляду вакансій на сайтах для пошуку роботи. Деякі компанії прагнуть зекономити на провідних спеціалістах і хочуть, щоб контент-менеджер одночасно був здатен розробляти web-банери, писати тексти, створювати контент для соціальних мереж, робити фото, знімати відео, підготовлювати тексти для email-розсилок та створювати контент-плани.

Обов’язки контент-менеджера дійсно залежать від роботодавця і цілей, які він переслідує. Виходячи з цього, функції фахівця можуть бути обмеженими або надзвичайно широкими. Але в ідеалі контент-менеджер — це більше координатор, ніж виконавець, що витікає з назви професії. Він повинен контролювати роботу інших спеціалістів, а не брати всю відповідальність на себе.

Отже, серед обов’язків контент-менеджера виділимо наступні:

  • розробка контент-плану згідно з обраною компанією стратегією;
  • наповнення ресурсів текстовою, графічною й іншою інформацією;
  • формулювання завдань і делегування їх виконавцям;
  • перевірка й аналіз отриманих результатів;
  • контроль за тим, щоб контент подобався вже наявній аудиторії й приваблював нових користувачів;
  • дотримання дедлайнів — термінів, коли треба виконати певну роботу;
  • у разі відсутності виконавців — створення контенту замість копірайтерів, SMM-спеціалістів, фотографів, веб-дизайнерів, монтажерів тощо.

Кому підійде професія

Спробувати себе у цій професії може будь-яка людина, що є досвідченим користувачем ПК і бажано має досвід написання текстів. Неважливо, чи ви шукаєте свою першу роботу після закінчення університету, або просто хочете змінити рід діяльності, стати контент-менеджером під силу досить великій кількості охочих (хоч і не всім), незалежно від віку та статі.

Треба також бути готовими до того, що це дуже відповідальна робота. Контент-менеджеру важливо бути посидючим і спроможним витримувати по кілька годин біля комп’ютера.

Що має вміти контент-менеджер

Коли ви вже знаєте, хто такий контент-менеджер, пропоную звернути увагу на необхідні йому для роботи навички. Це досить цікава професія, але від фахівця зазвичай вимагають багато знань.

Читайте також:  Що таке SMM простими словами, хто такий SMM-менеджер та чим він займається

Які навички необхідні контент-менеджеру:

  • базові знання SEO (пошукової оптимізації);
  • вміння писати тексти;
  • вміння працювати з візуальним контентом — створювати й обробляти;
  • знання HTML (мова гіпертекстової розмітки сайтів) та CSS (каскадні таблиці стилів);
  • вміння користуватися різними CMS (системами управління сайтами): WordPress, Joomla та іншими;
  • вміння складати контент-плани;
  • здібність аналізувати результати та користуватися інструментами для аналізу на кшталт Google Analytics;
  • знання трендів оформлення вебсайтів і соціальних мереж;
  • знання основ маркетингу і менеджменту;
  • вміння спілкуватися із замовниками й адекватно сприймати критику;
  • бажано — знання англійської та іншої популярної іноземної мови;
  • креативність;
  • посидючість, дисциплінованість, відповідальність, пунктуальність;
  • постійна тяга до нових знань.

Контент-менеджеру треба багато чого знати та вміти, хоча зарплати таких фахівців часто є занадто низькими. Але зазвичай далеко не всі ці знання потрібні для роботи — це перелік критеріїв для ідеального кандидата. 

У більшості випадків контент-менеджери фокусуються на роботі з чимось одним — сайтом або профілем у соціальній мережі — та поєднують в собі одразу дві професії. Другими професіями зазвичай бувають копірайтинг (контент-райтинг) або SMM.

За якими показниками оцінюється робота контент-менеджера 

Ключовими показниками, за якими вимірюється виконана контент-менеджером робота, є наступні:

  • дотримання всіх дедлайнів публікації контенту згідно з наявним контент-планом;
  • приділення уваги якості контенту на сайті;
  • покращення поведінкових факторів на сайті;
  • збільшення числа лайків, підписок, коментарів, репостів у соціальних мережах;
  • збільшення кількості лідів і продажів.

Плюси та мінуси роботи контент-менеджером

Розповідаючи, хто такий контент-менеджер, не можу оминути переваги та недоліки цієї професії. 

Плюси

  • це не найскладніша професія у світі — влаштуватися на роботу можна навіть без досвіду (але мати необхідні знання та навички вкрай бажано);
  • можливість працювати як вдома, так і в офісі;
  • ця професія має досить високий попит — на сайтах для пошуку роботи часто є відкриті вакансії;
  • працюючи на фрилансі, якщо є бажання, можна брати до роботи одночасно одразу кілька проєктів;
  • можливість постійно розвиватися та дізнаватися багато нового.

Мінуси

  • немає повноцінного кар’єрного зросту — для цього у більшості випадків треба переходити у суміжну професію;
  • існує ймовірність вигоряння через постійну необхідність креативно мислити;
  • зазвичай невеликі зарплати;
  • необхідність виконувати роботу двох-трьох фахівців в деяких компаніях;
  • це малорухлива робота, увесь день треба сидіти за комп’ютером.
Читайте також:  Що таке набір тексту за гроші вдома та скільки можна заробити на цій роботі

Як стати контент-менеджером з нуля

Якщо ви хочете стати контент-менеджером, особисто від себе раджу спочатку навчитись писати тексти. Навіть якщо ви будете делегувати цю роботу комусь із колег або фрилансерам, вам все одно потрібно буде бути спроможним перевірити результат їх праці. Раніше я вже писав про те, як стати копірайтером. Раджу ознайомитися з цим матеріалом, він містить багато корисної інформації для новачків.

Якщо ж ви вже вмієте писати тексти та хочете спробувати себе у суміжній професії, обирайте один з трьох шляхів:

  1. Пройдіть курси контент-менеджерів, після яких у вас повинні бути усі базові знання для початку роботи у цій сфері.
  2. Почніть вчитися самостійно: знайдіть відео на YouTube й електронні підручники з необхідною інформацією. Цей варіант довший і складніший за інші, оскільки, попри велику кількість доступних даних в інтернеті, у новачків відсутнє розуміння, з чого саме їм починати і яка інформація дійсно є корисною.
  3. Пробуйте шукати роботу, де потрібен контент-менеджер з навичками копірайтингу. Так, доведеться додатково писати тексти, але маючи досвід роботи копірайтером за плечима, ви зможете влаштуватися контент-менеджером навіть без деяких знань. Вже на робочому місці вам поступово розкажуть, як користуватися адмін-панеллю сайту, публікувати тексти, підбирати зображення тощо.

Де контент-менеджеру шукати роботу

В Україні контент-менеджер може шукати роботу на сайтах для пошуку роботи, у соціальних мережах, а іноді — на біржах фрилансу. Також є варіант з пошуком вакансій на віртуальних дошках оголошень, але особисто я цей метод вважаю недієвим, оскільки наразі є досить багато спеціалізованих майданчиків, якими користуються рекрутери.

1. Сайти для пошуку роботи

На мою особисту думку, це найкращий спосіб знайти вакансії для контент-менеджерів з повною зайнятістю в офісі або віддалено. Також на таких майданчиках іноді бувають пропозиції з частковою зайнятістю.

Ось деякі сайти, де можна знайти роботу контент-менеджеру:

2. Соціальні мережі та месенджери

Спеціалізовані групи у Facebook та канали у Telegram — ще один досить популярний метод пошуку роботи. Тут можна знайти, як і роботу з повною зайнятістю, так і фриланс-проєкти. Нижче наводимо кілька груп і каналів для пошуку роботи контент-менеджером.

Facebook

Читайте також:  Хто такий таргетолог простими словами, що він робить та які у нього обов’язки

Telegram

3. Біржі фрилансу

Якщо ви плануєте працювати контент-менеджером на фрилансі, можете спробувати шукати замовників на біржах фрилансу. Але майте на увазі той факт, що тут не так багато пропозицій для контент-менеджерів, як би того хотілося.

Отже, можете пошукати замовлення на наступних майданчиках:

Якщо ви добре володієте англійською або іншою іноземною мовою, раджу спробувати шукати замовників на західних біржах фрилансу, таких як Upwork, Fiverr або Freelancer.com.

Скільки заробляє контент-менеджер

Згідно зі статистикою сайту пошуку роботи Work.ua, середня заробітна плата контент-менеджера в Україні на момент написання цієї статті складає 17,5 тисяч гривень за місяць. Вона базується лише на даних вакансій, де зазначений рівень зарплати для вакансії, за останні 3 місяці. А тому ця статистика не є на 100% точною.

Визначити точну суму, яку зможе отримувати фахівець, вкрай складно. Річ у тім, що заробіток контент-менеджера залежить від купи чинників. Ось деякі з них:

  • вид зайнятості — повна чи часткова, фриланс чи робота в офісі; 
  • кількість і складність проєктів, які є в роботі у спеціаліста;
  • навантаження контент-менеджера (чи має він додаткові обов’язки, серед яких написання текстів, створення зображень, ведення соцмереж тощо).

Але приблизну заробітну плату назвати можу. Новачок без досвіду роботи може розраховувати на 300-400$ за умови повної зайнятості. Верхньої межі у цієї професії немає, але заробляти понад 1000$ на цій роботі вдасться далеко не всім.

Одне можу сказати точно: чим більший досвід роботи та чим більше знань й навичок, тим кращі шанси у людини отримувати пристойну зарплатню на цій посаді.

Підбиваємо підсумки

У цьому матеріалі я постарався простими словами розповісти, хто такий контент-менеджер, які у нього обов’язки та що він має вміти.

Чи варто працювати контент-менеджером? Я мав досвід наповнення сайтів контентом і особисто мені ця професія сподобалась. До того ж я був ще контент-райтером, тобто виконував роботу одразу двох фахівців. Але я ні про що не жалкую, оскільки саме там я вперше зрозумів, що таке адмін-панель вебсайту та як нею користуватись.

Тому я кажу «так» цій професії та рекомендую її усім, хто бажає спробувати стати контент-менеджером і хоча б вміє писати тексти.

Сподіваюсь, що вам було все зрозуміло. Якщо ні — ставте питання у коментарях до цього допису. Ділиться власним досвідом і враженнями від роботи контент-менеджером, пропонуйте зауваження та доповнення до статті.

А я цього разу з вами прощаюсь. Нехай щастить та мирного неба!

 

Головне зображення: Unsplash

Якщо вам сподобалась стаття, не забудьте поділитися нею з друзями у соціальних мережах

Олег є засновником і автором сайту YakZarobyty.com. Він цікавиться різними професіями, має досвід роботи контент-райтером, контент-менеджером та лінкбілдером.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
YakZarobyty.com
Залишити коментар